XML feed produktů z osCommerce pro Jyxo.cz

Protože jsem si do WordPressu (když už jsem ho opět aktualizoval) chtěl přidat zvýrazňování syntaxe pro kusy kĂłdu (HTML, CSS, JS, MySQL, Python, Perl…), tak jsem si tam taky přidal takový plugin, co to umožňuje. Co by ne! Když si tam budu chtít přidat plugin, který mi v administraci po přihlášení zobrazí fotku mého prádelního koše, tak si takový plugin třebas udělám. Co by ne!

Každopádně… když už jsem ten plugin přidal, tak ho musím na něčem také ozkoušet a nejlépe na něčem, co publikuji. Pokud by tedy náhodou někdo potřeboval skript, který mu vygeneruje XML feed ze všech produktů ze slepence jež se zove osCommerce, zde jest. Tento feed načte Jyxo.cz (a pravděpodobně také Seznam.cz). Stačí ho vložit do kořenového adresáře katalogu, pro jistotu zkontrolovat výsledek a poté klidně používat.

Možná, že časem přidám i něco důmyslnějšího a více ošetřeného, než jen tuto pár let starou záležitost. Jo a co se týká případných autorských práv, pak je mi šumák jak budete tenhle skriptík kopírovat, pozměňovat a užívat (skript se zobrazí po rozkliknutí celého příspěvku).

Share Button

6 komentářů

 1. Vypadá to zajímavě no, jenže mě to nějak nefunguje píše mi to
  Parse error: parse error, unexpected ‚=‘ in /srv3/www/posleme.cz/subdomains/velkoobchod/feed.php on line 47

  nevíte co s tím ? ?

 2. Vím co s tím, i když nechápu, kde se tam ta chyba vzala. Díval jsem se do zdrojového souboru, odkud jsem vše zkopíroval a tam se nevyskytuje. Sice v záchvatu geniality celkem běžně dělám naprosto základní chyby, ale toto se mi ještě nikdy nestalo. Jde o to, že na onom vzpomínaném řádku je mezera mezi znaménkem většímenší a rovná se. Již jsem to v článku opravil.

  Snažil jsem se znovu vkládat kĂłd do článku, ale mezera se tam neobjevila, takže tím zvýrazňovačem to zřejmě nebude… takže asi nakonec bude chyba na mé straně mezi židlí a klávesnicí.

 3. Děkuji za přínosný článek a skript.
  Nepokročil nějak od roku 2005?
  Ocenil bych vylepšení.

  Mirek

 4. Zdravím,

  konkrétně o jaké vylepšení byste měl zájem? Od té doby jsem skript nijak neupravoval, nebylo proč. Přiznávám se, že nevím co se od té doby změnilo (zda něco), protože nebylo třeba onen skript měnit.

 5. Dobrý den, potřebovala bych trochu pomoct s timto skriptem. Už půl roku mi slibuje synovec, že se mi o tenhle problém postará a pořád nic, tak jsem vzalal vše do svých rukou. Mam sice trochu problém rozeznat kořenový adresář katalogu atd. Dám cokoli, za každou dobrou radu. Pomůže mi někdo?

 6. A do jaké koncovky se to má uložit ? Já to uložil do php, a nechce to nic ddělat, akorát se jakkdyby vypíše ten zdroják feedu v řádcích a víc nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *