Nechť zazní fanfáry – na četná přání a dotazy (konkrétně dva maily) jsem uvolnil aplikaci TME k dalšímu použití. Uvolnění předcházela optimalizace aplikace, zobecnění, zpřehlednění a okomentování kĂłdu a několik dalších drobností.

Pozor! Již existuje novější verze aplikace, více informací na této stránce.

Aplikace ke stažení ZDE!

Co k aplikaci více dodat? Vše je popsáno v souboru cti-mne.txt, který je součástí archivu výše předloženého a který zde rovněž otisknu:

T M E – e t h e r n e t o v ý t e p l o m ě r
aplikace pro přehledné zobrazení výstupu z TME pomocí metody HTTP GET

Verze: 1.0 beta

Autor:
Michal „MultiTricker“ Ĺ evčík, multi@tricker.cz, http://multi.tricker.cz,
František „EFES“ Ĺ evčík, f.sevcik@seznam.cz

Vážení přátelé,

dostala se Vám do rukou malá webová aplikace psaná v PHP, která za pomocí databáze (typicky MySQL) a třídy JpGraph pro generování grafů, dokáže celkem šikovně zobrazit všelijaké statistiky z Vašeho ethernetového teploměru.
JpGraph je pro nekomerční využití zdarma a nejen z tohoto důvodu nelze tuto aplikaci prodávat. Nevydávám ji pod žádnou licencí a nežádám žádnou odměnu, ovšem byl bych rád za zachování zmínky o autorovi a odkazu na můj web.

Jak to celé funguje? Váš teploměr s přístupem na internet (aplikace samozřejmě může fungovat i na lokální síti) odešle skriptu aktuální teplotu, ten ji zapíše do databáze a dále s ní pracuje.

Potřebné kroky k zprovoznění aplikace:

1) Nastavit TME. Konfigurační software je pro úplnost balíku přiložen u této webové aplikace v adresáři „nastaveni-tme“ (aktuální verzi naleznete na stránce výrobce, tedy u Papoucha, konkrétně na:
http://papouch.com/shop/scripts/_detail.asp?katcislo=0201).

V konfiguračním softwaru TME se připojte na teploměr a ze sloupce „Nastavení teploměru“ zvolte „HTTP GET“. Zde zaškrtněte „Zasílat teplotu na HTTP server“, do URL cesta napište úplnou cestu kde bude umístěna webová aplikace a soubor index.php, tedy např.: http://www.lojzuvweb.cz/tme/index.php
Do IP adresy vepište IP adresu webového serveru, kde je stránka umístěna. Tato dresa se dá velice jednoduše doplnit, když kliknete na zavináč, který je napravo od URL (webový server musí být dostupný).

Dále v nastavení zadejte periodu zasílání 60 sec (tedy každou minutu, s tímto celá aplikace počítá) a do GUID si vymyslete jednou souvislé slovo bez diakritiky, které budete za chvíli muset vepsat do konfiguračního souboru aplikace.

V aplikaci pro nastavení TME zvolte dole „Nastavit“, čímž se uloží naše nastavení do teploměru.

2) V adresáři „aplikace“ se nachází všechny potřebné soubory a je zde vedle „index.php“ také soubor „nastaveni.php“, kde je potřeba nastavit údaje pro připojení k databázi, tedy server, jméno, heslo a samotný název DB. Tyto údaje byste měli dostat od poskytovatele Vašeho webhostingu, pokud to je možné.

Dále je zde NEZBYTNÄš NUTNÉ nastavit GUID a místo „teplota“ doplnit vlastní řetězec, který jste nastavili v kroku jedna. Volitelně je níže do $ip možné doplnit IP adresu, ze které Váš teploměr odesílá požadavky za účelem jakéhosi zabezpečení aplikace.

3) Je potřeba vytvořit do databáze odpovídající tabulky, kam bude skript ukládat naměřené hodnoty. Přes jaký program/webovou aplikaci tak učiníte je již na Vás a možnostech Vašich/Vašeho webhostingu. SQL kĂłd, který je potřeba na
databázi poslat aby se provedl naleznete v souboru „mysql-db.txt“, který je umístěn vedle souboru, který právě čtete.

4) Nahrajte webovou aplikaci (tedy obsah adresáře „aplikace“) na své místo na internetu. Mj. musí odpovídat cesta k index.php s cestou zadanou v TME přes konfigurační utilitu. V aplikaci se nachází adresář „cache“, kam je nutno povolit zápis, což provedete příkazem „chmod 0777 cache“ ve Vašem FTP klientovi, kterým jste pravděpodobně celou aplikaci na webový server nahráli.

Nyní by mělo být vše nastavené a uložené tak, jak má. Aplikace by měla přijímat teploty a ty následně zobrazovat jak textově ve formě statistik, tak i ve formě několika přehledových grafů.

Toto je první verze aplikace a proto, prosím, omluvte případné problémky či snad některé nejasné a nedořešené věci, které se mohou vyskytnout.

Pro případné opravy, prosím, sledujte http://multi.tricker.cz a pokud to bude v mých silách a možnostech, tak otázky/pochvaly pište na mail multi@tricker.cz

Děkuji za pozornost a přeji příjemnou zábavu!