Nová verze aplikace pro TME/TH2E – TMEP 8.2

Aktualizovaná verze aplikace přináší především drobné opravy a kosmetické změny.

Seznam změn a vylepšení:

 • Vylepšené grafy na záložce Aktuálně – svislý oddělovač pro jednotlivé dny, zobrazený opravdu jen ten správný časový úsek.
 • Přidána portugalština.
 • Aktualizovaná knihovna Highcharts v4.0.1 -> v5.0.7.
 • Oprava proti možnému zneužití skrze XSS.
 • Oprava pro funkčnost nad MySQL 5.7
 • Oprava chybných cest k loading.gif a controls.png.
 • Oprava německého překladu.
 • Oprava chyby, kdy mohla být přijata teplota -0.

Odkaz na stažení z GitHubu: zde
Ukázka aplikace na roudnice.eu
Hosting pro vaše čidla: TMEP.cz

Stránka projektu na GitHubu: zde

14 komentářů

 1. Ahoj,
  měl bych menší dotaz. Tvá aplikace mi funguje již několik let a je perfektní 🙂 Zkoušel jsem na webu zabezpečné připojení https://, ale data se mi tam již nezasílají, když jsem jej nechal na http://, tak zase v pohodě šly. Chci se tedy zeptat, jak to rozběhnout, aby se i na tom zabezpečeném připojení data zobrazovala, díky za radu.

  Dagos

  1. Ahoj,

   díky, jsem rád, že se Ti aplikace líbí a slouží.

   Problém bude v tom, že zařízení které zasílá naměřené hodnoty neumí HTTPS, ale jen nezabezpečené HTTP. Nebude tedy možné zasílat hodnoty přes HTTPS. Jediná možnost jak si je alespoň zabezpečeně zobrazovat je nastavit HTTPS, ale nepřesměrovávat na něj automaticky všechny požadavky, aby ty ze zařízení došly přes HTTP.

   I tak to má smysl – trasu od zařízení k serveru můžeš znát a může být dostatečně důvěryhodná a přitom odkudkoliv můžeš přistupovat přes HTTPS.

   Měj se
   Michal

 2. zdravim michale…

  mam na strankach aplikace TME 8.2.1 chyby a nevim jak si s nimi poradit…

  poslu ti i prnscr kdyz mi napises kde…
  vsechno si myslim ze to zacina v scripte aktualne.php…

  ale presneji v nahledech…

  dekuji

  1. Ahoj a díky,

   pro uvolnění veřejnosti verzi pro více čidel neplánuji, ale je možné ji používat na https://www.tmep.cz

   Pro komerční využití (instalace na vlastní server v rámci firmy/zakázky, zprovoznění, konfigurace, doprogramování funkcionality…) rád dodám nabídku a jsem k dispozici.

 3. Ahoj, používám aplikaci na vícero místech v ČR bez jakýchkoliv problémů s esp8266-wemos-d1-mini. Aktuálně jsem byl v Rusku na Kamčatce, kde jsem umístil také jedno čidlo. http://kamcatka.tmep.cz, které zobrazuje teplotu na našem webu: http://www.kamcatka.info. Bylo by možné aby se na www stránce čidla zobrazoval místní čas(čas na Kamčatce kde je čidlo umístěno)? To znamená plus 10h od našeho v ČR? Děkuji

  1. Ahoj a wow, to je super!

   Úpravu pro jiné časové zóny jsem neplánoval a nechci teď nic slibovat. Bylo by potřeba správné časové pásmo nastavit u čidla správně už od začátku a použít ho i pro ukládání měření a počítat s ním i na stránce výsledků a grafů. Je to relativně složitá úprava na to, že toto je zatím první případ, kdy je potřeba to řešit (i když jich časem určitě bude víc). Do budoucna s tím budu počítat, ale neřeknu teď jestli to tam bude za půl roku nebo později.

 4. Zdravím Michale,
  koukal jsem na tvé stránky roudnice.eu a zjistil jsem, že v záložce „Roční statistiky“ se ti u roku 2017 neukazují Min/Max/Průměr hodnoty vlhkosti, přestože v tabulce níže jsou tyto hodnoty po měsících rozepsány. Přitom u roku 2018 je vše v pořádku. Shodnou okolností pozoruji stejný problém i u sebe, ale opačně.

  Dalibor

  1. Ahój Dalibore a díky za připomínku,
   když to teď vidím, tak ani nevím, proč je to tam takhle vypodmínkované – vlhkost se ukáže, pokud je zapnuté zobrazování vlhkosti a minimální vlhkost v tom roce není 0, čehož ale lze dosáhnout.

   Opravím to a přidám další překlad (španělštinu) během týdne dvou.

   Ještě jednou díky!

 5. Ahoj,
  já myslím, že ta podmínka tam své opodstatnění má, ale místo 0 by tam asi mělo být null
  Měj se hezky.

  1. Dobrý den,

   omlouvám se, Váš komentář mi unikl, jinak bych odpověděl dříve. Je potřeba kód lehce upravit, aby přejímal proměnné z 2PT WiFi, ale možné to je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *