Opera pro Pocket PC – velmi pěkný prohlížeč

Pokud na svém kapesním počítači často sjíždíte web, pak už Vám nejspíš neunikla zmínka o prohlížeči Opera pro Pocket PC. Existuje verze jak pro WM 2003 tak pro WM 5, která je na Variu stabilní a stránky se vykreslují svižně a rozhodně lépe, než v Internet exploreru. Opera existuje pro celou řadu zařízení a je to skvělý prohlížeč nejenom na mobilech, ale i desktopech.

Pro srovnání několik obrázků, vlevo IE vpravo Opera:

  

Jak je vidět, tak Opera formátuje mnohem šetrněji a přenáší také méně dat. Při načítání je mj. vidět kolik dat se přenáší a kolik obrázků a dalších prvků stránky je ještě potřeba přenést. Stahování lze okamžitě přerušit levým hardwarovým tlačítkem pod displejem.

  

  

  

3 komentáře

  1. Dobrý den
    Mohl by jste prosím uvést způsob jak operu do pocket pc nainstalovat,nějak se ni to nedaří.
    Děkuji

  2. Z toho odkazu, který uvádím na začátku příspěvku si stáhnětě instalační CAB pro Windows mobile 5 (pokud máte Vario, nebo jiné WM5 zařízení). CAB překopírujte do zařízení a v zařízení spusťte. Vyberte kam chcete aplikaci nainstalovat a vše je hotovo, nyní stačí aplikaci spustit z nabídky programů. Když jsem spustil Operu tak na mě vyskočila hláška, že to je trial verze, která vyprší za 45 dní. Uvidíme, co bude za nějaký ten měsíc, zda bude další trial verze nebo co. Pro desktop je Opera už delší dobu zdarma, ale zda bude pro mobilní zařízení zpoplatněna nevím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *