Pokaždé, když mě naprosto překvapí a doslova uzemní nějaký nový technický zázrak, tak si řeknu, že už mě příště nic nemůže ohromit. Naštěstí se vždycky něco najde.

Tentokráte se ke mně v poměrně krátkém časovém úseku dostala dvě videa zobrazující dvě zajímavé nové technologie, které se dostaly do fáze funkčního prototypu. Nejenom, že prototypy vypadají velice funkčně, ale také to vypadá, že je dostatek zajímavých ukázkových aplikací pro demonstraci. Tou první fajnšmekrovinou je dotykový LCD panel, který dokáže přesně zaznamenat více dotyků najednou. U dnešních dotykových obrazovek (typicky u kapesních počítačů, že) lze přesně zaměřit jenom jeden stisk na ploše panelu. O tom, jak skvěle se dá využít technologie, která přesně rozpozná několik stisknutých míst na displeji, je následující ukázka. Ăšžasné, že? Ten prvotní pocit při plynulém ovládání těch ukázkových aplikací musí být úžasný.

displej 

Druhou zajímavou technologií jsou specielní kouzelné destičky od firmy Sony, které zasunete na příslušné místo a ony rázem ožijí. Každá má různé funkce, umí spolu mezi sebou komunikovat, jsou moc pěkné a ovládání je dotykové. No, posuďte sami.

 

Nic na plat, žijeme to v zajímavém světě, který je plný nových a úžasných technologií vznikajících ve všech koutech naší planety. Akorát mi teď moc nejde do hlavy, proč když lidstvo dokáže vyrobit takové pěkné barevné věcičky, tak proč nedokáže vyrobit antibiotika, která by byla malá a nechutnala tak kysele, že než je spolknu tak se mi obličej zkroutí nechutí jak při poslechu Paroubkových diktátorských manýrů? Člověk holt nemůže chtít všechno.