Zpětně když se podívám na tento článek, tak se tomu akorát chechtám.

Nemůžu si odpustit, při té spoustě humbuku ohledně voleb, zůstat mlčet. Sice asi není zrovna to nejmilejší, napsat do blogu příspěvek po měsíci (hlavně že jsem tu maturitu udělal…teď snad bude víc času na všechno) a hnedka o tématu, které ho jsou teď plné noviny, rozhlas, televize, internet, záchody a buhvícoještě.

Jako snad každý rozumný člověk, i já nesouhlasím se současnou situací v České republice a chci volit změnu k lepšímu. Bilionový dluh, rostoucí nezaměstnanost, vraždy, policejní stát, těžké podmínky pro podnikatele (a tím pádem všeobecně horší ekonomika, služby apod.) a další opravdu nejsou skutečnosti, které bych podporoval a které by mě těšily. Každý ať si udělá nějaký názor sám, jít volit je právo každého dospělého jedince a záleží jen a jen na něm, komu dá svůj hlas. Ale nejít volit, to je skoro jako kdybyste dávali hlas KSČSSD.

Volím ODS

Proč nevolit ČSSD? Doporučuji si přečíst následující zdroje, nechci zbytečně opakovat vše, co řekli jiní a bezpochyby moudřejší lidé, než jsem já. Jmenoval bych proto Radka Hulána (zřejmě nejznámější celebrita webblogerské scény), Davida Grudla, Whitwu, Michala Illicha, Patricka Zandla a těch lidí je samozřejmě daleko, daleko víc. Pokud budete chtít dále studovat materiály, proč ČSSD ne, tak si přečtěte „Česká strana sociálně demokratická – aneb co jste se nikdy neměli dozvědět…“ a určitě se podívejte na volební fakta.

Jsem poměrně rozmrzelý z toho, jak jednoduše se dají lidé ovlivnit a zmanipulovat. Pravda, kdybych si sám nepřečetl řadu materiálů a nebyl přesvědčen o tom, že ČSSD nám rozhodně nic dobrého nepřinese, tak se sám nesnažím alespoň trochu pomoci osvětě a nechám se třeba zviklat na stranu, která je podle mnou vybudovaného názoru všeobecně špatná. A co myslím tím, že se dají lidé jednoduše ovlivnit a zmanipulovat? Inu, dozvěděl jsem se to včera večer (i když jsem to samo sebou věděl i před tím, nejsem naivní…alespoň ne v tomhle a tak moc), při vyprávění mého kamaráda, který vzal jako brigádu (100 Kč na hodinu se mu prostě hodí) pomáhat v kampani ČSSD (i přesto je to můj kamarád ;)). Vyprávěl mi o tom, jak v Praze jezdí ještě se dvěma kamarády autem (musí to být tříčlenný tým) a na různých předem určených místech se vždycky zastaví a rozdávají propagační věci. Co však je mrzuté, že téměř bez vyjímky všichni lidé staršího věku (tedy hlavně důchodci) bez nějakého přemýšlení (u voličů ČSSD se nějaké myšlení moc nenosí, jak píše např. právě Radek Hulán a člověk mu musí dát zapravdu) berou oranžové pomeranče s nálepkou ČSSD a s radostí povykují, jak je budou rádi volit. No budiž. Co jsem ale nemohl rozdýchat bylo, když mi vyprávěl o nějaké mladé paní, které když dal nějaký reklamní předmět se rozzářila očka a řekla něco ve smyslu „Jéé, no to je skvělé, to se mi hodí, tak to já tu ČSSD budu volit.“

Pokud Vám není osud naší země lhostejný, prosím, prostudujte fakta ohledně ČSSD a volte jinou stranu. Volte menší zlo. Volte prosperitu a chtějte nejen to nejlepší pro sebe, ale i pro ostatní. Aby ta naše společnost byla zase o něco lepší. Méně závisti, více radosti. Je to jen na Vás, zda se chytnete něčího doporučení, nebo si sami podle různých (snad) objektivních zdrojů určíte svého kandidáta. Politika nestojí za to, abyste si kvůli ní ničili nervy, ale na druhou stranu je důležité pomocí voleb příznivě ovlivnit situaci v naší zemi a tudíž se jí zabývat. Člověk si nemůže vybrat tu jedinou absolutně správnou stranu, ale měl by pokud možno jít cestou nejmenšího zla.

A pokud Vás už tyhle kecy, humbuk a všechna ta vážnost kolem voleb sere, tak si koukejte ulevit a zasmát se u povedených kartinek.