Nová verze aplikace pro TME/TH2E – TMEP 8

Pozor! Již existuje novější verze aplikace, více informací na této stránce.

Nová verze aplikace přináší aktualizovaný design. Sedm verzí se vhled v podstatě nezměnil a nyní je to to jediné, co se mění. Pokud se vám nové schéma nelíbí, není problém zůstat u 7.0.4.

Ať se líbí!

TMEP-8

Odkaz na stažení z GitHubu: zde
Ukázka jako obvykle na roudnice.eu
Stránka projektu na GitHubu: zde

47 komentářů

 1. Ahoj, myslím, že ve scriptu /script/modals/mesicniStatistiky.php je chyba v řádcích 177 a 206:
  $qStat = MySQLi_query($GLOBALS[„DBC“], „SELECT den, mereni
  Mělo by tam být:
  $qStat = MySQLi_query($GLOBALS[„DBC“], „SELECT den, AVG(mereni) as mereni

 2. U verze bez vlhkoměru na kartě historie jsou v zobrazení vybraného dne všechny naměřené hodnoty v průběhu let stejné. Ukazují teplotu z vybraného dne a času 23:00 – 23:59.

   1. super :-). Ještě jedna malá drobnost. U teploměru TME s verzi fw. 1.9 je již jiná struktura fresh.xml souboru, se kterou lépe spolupracuje windows gadget od papoucha.

    Možná by bylo dobré upravit i vystup-XML.php

    1. Mně se z toho příspěvku ztratila ta struktura:
     *root*
     *sns id=“1″ type=“1″ location=“abcdef“ status=“0″ hi=“0″ lo=“0″ unit=“0″ val=“132″ val1=“132″ min=“-550″ max=“1250″/><status location="abcdef" mac="000000000000"/*
     */root*

 3. Návrh na vylepšení:
  bylo by fajn, kdyby se u min. a max. aktuální teploty dnes zobrazoval po najetí kurzoru i čas, ve kterém bylo teploty dosaženo. A to samé na kartě denní statistiky u max. a min. teplot za poslední dny. Něco podobného, jak se ukazuje u teplot dříve touto dobou.

 4. Chyba anebo nedostatek, který mě pěkně potrápil. Když databáze obsahuje pomlčku, což je častý případ na hostingu, tak v db.php musí být název ve zpětném apostrofu :

  if(!((bool)mysqli_query($GLOBALS[„DBC“], „USE {$dbDb}„)))

  Ono by to mělo být pro jistotu všude.

  1. Díky za připomínku! Sám jsem se s pomlčkou v názvu DB ještě nesetkal ani na sdíleném hostingu (a pár už jich za sebou mám :-)), ale každopádně jsem skript upravil. Je to to nejmenší.

 5. Rád bych se zeptal, jestli je chyba u mne nebo u vás. Zkusil jsem nahrát na web server novou verzi PHP aplikace a kromě CHROMu mi ve všech prohlížečích (Firefox, IE) nefunguje správně čeština. Můžete mi prosím poradit ?

  1. Tak samozřejmě je chyba u vás… 🙂

   Ale vážně – můžete prosím schválně poslat odkaz na web, kde TMEP máte nainstalovaný? Schválně se podívám. Takhle z hlavy mě napadá jen to, že by web server posílal „natvrdo“ hlavičku s jiným kódováním než je UTF-8. To je ve skriptech nastavené a v hlavičce stránky je, ale už jsem se s takovýmhle chováním setkal a třeba to bude tím. I když se mi to nezdá, protože se to od minulé verze TMEPu nezměnilo.

   Neupravoval jste náhodou soubor s češtinou, že byste jej uložil v jiném kódování a Chrome si s tím jako jediný poradil?

 6. Tak samozřejmě máte pravdu, náš Apache opravdu posílá CP-1250 natvrdo. Problém jsem vyřešil doplněním jednoho řádku kódu v PHP. Nicméně ještě drobné maličkosti. Tabulka STATISTIKA odskakuje občas neznámo proč o jeden řádek směrem nahoru a na záložce Aktuální ve spodním grafu, když po něm jedu myší se několik posledních údajů na konci nezobrazí správně čas, ale celé číslo od hodnoty 333 po jedné dále. Ale jinak super práce !!!!

  1. Super, jsem rád, že se to zadařilo odhalit takhle rychle.

   Ohledně odskoku – Problém bude nejspíš bude opět v kódování, protože se AJAXem načítají do stránky různé hodnoty a pokud se k té hodnotě vinou kódování přidají nějaké nežádoucí znaky, tak to může dopadnout přesně takhle.

   Divné poslední údaje – je to zvláštní, mají se zobrazovat standardně dobře, ještě jsem se s tím nesetkal. Jedině se podívat přímo do aplikace a do databáze, jak to tam vypadá a proč se to tak vyhodnocuje.

 7. Tak jsem tu ještě jednou se závěrečným resume. Ze zvědavosti jsem mrknul na verzi 7.0.4 , která je jiná designem, ale funkce nabízí snad téměř stejné jako verze 8. Došlo k zajímavému jevu, Čas se už zobrazuje správně a to ve verzi 7.0.4 i ve verzi 8. jako by se tam něco správně uložilo. Obracím se už jen s poslední otázkou. Verzi 7.0.4 jsem si dal na web do testovací složky TERMTEST, všecko nastavil vyzkoušel a předpokládal jsem, že když vše poběží, stačí přejmenovat složku na „ostré“ jméno, v mém případě TEPLOMER. Když to však udělám, zobrazuje se mi jen bílá stránka s žádným obsahem. Pomůže jedině když všechno připravím a nastavím ihned v „ostré“ složce. Když jsem jméno složky vrátil po zpět na staré jméno, stránky zase běžely. Ukládá se někam při prvním zobrazení stránek jejich adresa ?

  1. Kdepak, v aplikaci není cesta aplikace nikde uvedená (narozdíl od nastavení v teploměru, kde pochopitelně musí být uvedená aktuální cesta, kam jsou odesílána měření). Takže aplikace musí fungovat na všech umístěních, kam je správně nahraná. Bílá stránka spíš vypadá, že máte buď špatně cestu v prohlížeči, nebo je tam jiný problém (s např. nenahranými všemi soubory na FTP) a kvůli vypnutému logování chyb se ho nedozvíte.

 8. Zdar, myslíš že by šlo doplnit aplikaci pro variantu se zařízením papago? Konkrétně mi jde o 2PT ETH. Jinak super aplikace. Díky

  1. Ahoj,

   nemám to plánu, ale kdokoliv by chtěl a přidal podporu do stávající aplikace či vytvořil variantu TMEPu pro tento teploměr, nebudu se zlobit 🙂

 9. Ahoj,

  měl bych bugreport k TMEP 8.

  Jedná se o následující souslednost:
  zapnutý autorefresh stránky.
  Vlezu do historie, dám si zobrazit historická data nějakého dne
  přepnu na záložku aktuálně

  následující autorefresh mně vrátí zpátky do historie (zřejmě AJAX vs. URL).

  Pokud bych mohl navrhnout řešení, vypnul bych autorefresh na všech oblastech vyjma aktuálně.

  dík
  maska

  1. Ahoj,

   díky za nahlášení. Osobně bych autorefresh nejradši vyhodil – je to celkem humpolácké řešení, nechávat refreshovat celou stránku. To nejpodstatnější se už teď obnovuje AJAXem, byť to nejsou grafy.

   Zkusím popřemýšlet, ale nejspíš aktuální chování nechám tak jak je – je to výjimečná situace (za celou dobu jsi to hlásil pouze ty a to je to tam už nějakou dobu :-)).

 10. Ahoj, tak po delší době jsem si udělal čas a nahrál novou verzi, která se mi líbí. Takže opět tě chválím!!
  Našel jsem menší chybku a dělá to i tobě na webu co jsem si všiml a je to, že když dáš nejen na indexu: Počet měření, nejvyšší teplota, nejnižší teplota, ale i dalších „vyskakovacích oknech,“ tak jsou hodnoty zdvojené pod sebou a ve scrollu se opakují.
  A ještě jeden menší problém to mám spíš u sebe na webu, že se mi aktuální hodnoty nezobrazují za 24 hodin, ale za posledních cca 19 až 20 hodin.
  Neber to ode mě jako kritiku.
  Dobrá práce, doufám, že děláš na další verzi :))

  1. Ahoj,

   díky za report a za chválu, jsem za každou zpětnou vazbu moc rád. To, že se občas hodnoty objeví zdvojené pod sebou už se mi taky stalo, ale není to pravidlem. Nenašel jsem co přesně to způsobuje. Do další verze se podívám na plugin, který tahle okna tvoří a třeba je chyba přímo v něm a pomůže jeho aktualizace.
   Aktuální hodnoty by se měly zobrazovat za posledních cca 24 hodin, pokud máš měření dodané každou minutu. Pokud je těch měření méně, tak tam bude zobrazen i delší časový úsek, ale naopak? Není možné, že máš ta měření nějak častěji? 🙂
   Ještě jednou díky za reakci!

 11. Dobré ráno…
  Hlásím malou chybku (v8.1), které si asi delší dobu nikdo nevšiml…
  (poslední změna v níže popsaném byla hádám asi okolo 13.10.2014)
  Jedná se o relativní cesty v souboru „css.css“ a to konkrétně k souborům „loading.gif“ (1x) a „controls.png“ (3x). Jelikož se otevírají v modálním okně, tak je cesta k těmto souborům trochu jiná než by se při běžném použití v HTML očekávalo. Je potřeba na začátek cesty ještě přidat „../“ a vše bude fajn a modální okna dostanou kýžený přídavek původně zamýšleného designu 😉

 12. Dobrá odpoledne…
  pokud se na hlavní stránce ve spodním grafu (poslední 3 dny / kombinovaný) provede zoom, tak osa pro vlhkost se chová trochu divně. Například se rozsahem nepřizpůsobí vybrané části a klidně si i horní hranici zobrazí 120% i když se data pohybují okolo 25-35%.
  Viděl bych to na drobnou chybku v souboru: „\scripts\grafy\kombinovane\3-dny.php“ a to pravděpodobně parametr „max: 100“ na řádku 99 trochu asi zlobí.
  Pokud se nastavení parametru „max: 100“ z řádku 99 přesune do části „labels:“ mezi řádky 96-97 (na podobném místě v souboru „\scripts\grafy\kombinovane\24-hodin.php“ je to v pořádku), (nebo se vynechá?), tak se graf chová jak má 😉

  A ještě jedna maličkost. Všiml jsem si, že v souboru „\scripts\language\de.php“ na řádce 13 chybí trocha německého překladu 😉

  1. No a jak se tak koukám, tak podobně se chová i graf vlhkosti na záložce „denní statistiky“ (soubor „\scripts\grafy\vlhkost\31-dni.php“), který když se pohybuje vlhkost například stále okolo 25-35% (např. měření uvnitř budovy), tak je „napnutý“ stále na rozsah 0-100% což je možná škoda, neb pak i drobné kolísání +/- pár % „zanikne“ a je vidět jen mírně zvlněná čára.
   (na měsíční graf zatím nemám nasbíraná data, ale i tam kód vypadá podobně…)
   Možná je to ale záměr tvůrce…

   1. Dobré dopoledne,
    díky za další podněty. Na GitHubu jsem zapracoval opravu chyby cesty z CSSka a také opravu oné trochy německého překladu 🙂
    Co se týká chování grafu – nad 100% by jít neměl, i proto jsem tam tehdá původně vpisoval maximální hodnotu 100, bez které to dělal často (a minimální 0).
    Je to tedy záměr a chápu, že v některých případech, kdy je hodnota vlhkosti dlouhou dobu podobná v tom může zaniknout detail. Zůstanu u tohoto chování, vyhovuje mi a zatím nebylo pro nikoho problémem.

    1. Dobré ráno,
     díky za objasnění, budu chování grafu sledovat, když tak si pro sebe upravím.

     Bohužel jsem ale nalezl další drobnou chybičku a to v souboru „vystup-XML.php“, kde konkrétně na řádce 64 se plní parametr „e-max-val“ chybně hodnotou z „$nejnizsiVlhkost“, na místo z „$nejvyssiVlhkost“ 😉

     1. Dobré ráno,

      áááááá, jste asi jediný uživatel, kdo aplikaci používá… 😀

      Opětovné díky, v repozitáři opraveno.

 13. Dobrý den,
  zaprvé chci pochválit Vaši aplikaci, je super jak po stránce vzhledu tak i ovládání !!!

  Jen mám problém s kompatibilou zařízení Radio TME od Papouch.com.
  Nastavil jsem vše dle návodu, ale žádná data na webu nevidím.
  Zkusil jsem to i oproti Vašem webu TMEP.cz, výsledek stejný.
  Je zařízení Radio TME podporováno, nebo je možné že někde dělám chybu v nastavení ?
  děkuji za odpověř

  1. Dobrý den,
   díky za pochvalu!
   Oproti TMEP.cz je Radio TME podporované. V případě samostatné aplikace by jeden senzor určitě rozchodit šel, případně bude potřeba drobný zásah v kódu. Nyní bych se ale zaměřil na tmep.cz a odladil, aby to chodilo pro začátek tam.
   Vzhledem k tomu, že na server na vaši doménu nechodí žádné požadavky s měřením, zkontrolujte prosím nastavení sítě a odesílání dat na server v jednotce. Návod co je potřeba pořešit je zde:
   http://wiki.tmep.cz/doku.php?id=zarizeni:papouch_tme_multi_a_tme_radio

 14. Zdravím, jak to je tedy s podporou více čidel? Vaše aplikace je opravdu výborná, jen mi chybí ta možnost více teplotních čidel. Mám jich cca 15.
  Případně nevíte někdo o nějaké podobné aplikaci, která by toto uměla?
  Díky moc.

  1. Hezký den,
   podporu více čidel je možné získat na http://www.tmep.cz, pokud by Vám funkce portálu vyhovovali. Samotná volně dostupná aplikace podporuje pouze jedno čidlo s vlhkoměrem a výhledově změny nechystám.
   Díky za zájem

 15. Ahoj Michale, chtěl bych se zeptat zda neplánuješ modifikaci sketche pro ESP8266 tak, aby údaje o teplotě mohly odcházet GETem i jinam, než na tmep.cz a dále jestli by nešlo do skteche naimportovat webserver, který by zobrazoval xml soubor podobně jako th2e (fresh.xml). Děkuji.

 16. Díky za rychlou odpověď. Mám ještě jednu otázku. Líbí se mi modifikace webové aplikace, kdy je možno z roletkového menu vybrat další stránky v rámci jednoho účtu. Bylo by možné takto upravit i TMEP8 s tím, že by bylo v konfigurační stránce zadávat adresy, které se mají zobrazovat v roletce?
  Mnohokrát děkuji.

  1. Já se ve volně dostupném TMEPu chci právě nějaké další konfiguraci a administraci vyhnout, protože to prakticky zvyšuje nároky na zprovoznění (instalaci) aplikace a přidává to další věci, které je potřeba řešit, ošetřovat a rozvíjet.

   Jasně, že to pro řadu uživatelů nebude problém, ale ty možnosti které to otevírá si nemůžu dovolit řešit ve svém volném čase – už takhle je toho víc než dost, čím se zaobírat 🙂

 17. Dobry den,
  mam problem s TME od Papoucha. Neposiela mi hodnoty na vlastny server ani na tmep.cz.
  Zaregistrovat som ho na tmep.cz a nastavil podla tamojsieho popisu
  V debugu vidim ze posiela len tieto veci :
  /images/stavy.png
  /scripts/js/jquery.tools.ui.timer.colorbox.tmep.highcharts.js
  /css/css.css
  /

  … ale vsetky hodnoty su prazdne. Samotny teplomer v LAN teplotu ukazuje a je na pevnej IP adrese, ktora je na tmep.cz povolena. Neviete mi poradit?
  Dakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *