Nová verze aplikace pro TME/TH2E – TMEP 6.2

Pozor! Již existuje novější verze aplikace, více informací na této stránce.

 • Optimalizace SQL dotazů – stránky se nyní načítají rychleji a některé operace jsou nesrovnatelně rychlejší. Konzultaci a řešení poskytl databázový guru Radek Trubnyj – velice Ti děkuji!
 • Opraveno zobrazení nej počtu naměřených hodnot na měsíčních statistikách (měření bez vlhkoměru).
 • Opraveno zobrazení min/max teplot a vlhkostí za daný den, pokud je max. teplota 0.
 • Úprava „nejstudenější“ za „nejchladnější“ u měsíčních měření.

Odkaz na stažení z Google code: zde
Ukázka jako obvykle na roudnice.eu
Stránka projektu na GitHubu: zde

Děkuji všem, kteří se mi ozvali a dali vědět, jak se jim aplikace líbí či případně co jim chybí a za vyjádřenou podporu.

26 komentářů

 1. Ahoj,
  chválím a díky za novou verzi. Právě jsem chtěl aktualizovat DB a hodilo mi to toto hlášení:

  Chyba

  SQL-dotaz:

  ALTER TABLE tme ADD vlhkost float NULL COMMENT ‚Naměřená vlhkost.‘ AFTER teplota ,
  COMMENT = “;

  MySQL hlásí: Dokumentace
  #1060 – Duplicate column name ‚vlhkost‘

  Nechci do toho nějak vrtat, když mi to jde i bez aktualizované DB.

 2. Ahoj Davide,

  díky. Chyby při aktualizaci databáze ignoruj – znamenají, že daný příkaz byl již proveden a proto ho nelze provést znovu a ničemu to nevadí.

  1. Díky za odpověď
   poprvní jsem to zkusil v mysql od svého poskytovatele webhostingu a nebyl si jistý zda příkaz proběhl správně.

   Zkusil jsem to podruhé v admineru co mám na ftp a hodilo to toto hlášení:
   Chyba v dotazu: Duplicate key name ‚kdy‘
   Chyba v dotazu: Duplicate column name ‚vlhkost‘
   Chyba v dotazu: Duplicate column name ‚vlhkost‘
   Chyba v dotazu: Duplicate column name ‚nejnizsi_vlhkost‘
   4 příkazy proběhly v pořádku. (0.049 s)

   Tak jsem se chtěl jen ujistit zda je vše v pořádku 🙂

   Díky

 3. Dobrý den. Rád bych se zeptal, kde by mohla být chyba. Aktualizoval jsem na v. 6.2. Momentálně se mi špatně vynášejí hodnoty do grafu teplota za posledních 24 hoin a za poslední 3 dny. U teploty za 4 h je spíš teplota za 12h. Hodnoty teplot se snímájí co 3 min.

  Děkuji

  http://teplomer.trachemyska.cz/

  1. Dobrý den,

   podstatu problému jste vlastně popsal sám – hodnoty je třeba zasílat každou minutu, aplikace s tím napevno počítá. Poté se vše srovná.

 4. Díky za perfektní aplikaci, i když používám s jiným hardwarem.
  Taky používám jiný počet odesílání, co 10 minut a musel jsem upravit ve složce appscriptsgrafyteplota řádky v php souborech. V 24-hodin.php a 24-hodin-mobile.php řádek 12 na konci je počet měření „…ORDER BY kdy DESC LIMIT 1440“. Pro 10minutový odečet mám 144. Potom ř.15 a ř.27 to je vybraný počet měření do grafu, mám $a = 2 a $a == 2. U 4-hodiny mám ř.12 „… DESC LIMIT 23“ a ř.15 a ř.25 $a = 1 a $a == 1.

 5. Obávám se, že problém se zobrazování max./min. nulové teploty na řádku aktuální teploty dnes stále přetrvává. 🙁

   1. V souboru „scripts/fce.php“ na řádku 167:
    if($teplota == "")

    Změňte na:
    if($teplota == "" && !is_numeric($teplota))

    Budu to muset ještě opravit v aplikaci na code.google.com, doposud jsem to tam z časových důvodů nedal. Udělám to hned.

 6. Perfektní aktualizace. V tomto stavu je tvá práce s Radkovou pomocí bezkonkureční. Radost používat. Děkuji

 7. Dobrý den, vlastním tento http://www.papouch.com/cz/shop/product/tm-teplomer-mikrotik/ teploměr pro mikrotik, zkoušel jsem pomocí postupu uvedeného na popouch.com nastavit teplomer tak aby fungovalo zobrazení teplot na webu vše mi funguje od nastavení mikrotiku až po odesílání dat na web-server, i samotné webové stránky fungují, ale teploty už se nezobrazují. Vytvořil jsem si podle návodu soubor maker.php který mi teplotu také zobrazí nevím ale jak je poslat do databáze . Mám vytvořený soubor tm_factory001.dat ve kterém jsou zobrazeny teploty a pomocí maker.php se upraví do lepšího tvaru ale dostat je do databáze a zobrazit na webu se mi už nedaří.
  Jak bych měl postupovat abych docílil správného zobrazení s touto konfigurací a vaší aplikací?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  1. Ahoj Jakube,

   můžeš mi poslat na multi@tricker.cz soubor se zachycenou teplotou a také maker.php, na který požadavek teploty chodí (a který ji i nejspíše zapisuje do toho souboru)?

   Takto se mi špatně odhaduje. Následně bych Ti odpověděl s konkrétním řešením jak teplotu dostat do databáze. Obecně je potřeba se k ní ve skriptu, na který chodí teplota, připojit a vložit do tabulky čas+teplotu s tím, že teplota je celé/desetinné číslo s tečkou místo čárky.

   Měj se hezky
   Michal

 8. Mám otázku. Pokud si koupím od papoucha TM – RS232 teploměr a připojím ho k pc, na kterém mi poběží obslužný software (tweb_sw), bude mi tvá aplikace zapisovat hodnoty do databáze a zobrazovat teploty na webových stránkách?

  1. Aplikace si nemůže sáhnout ze serveru na lokální PC (tedy bylo by to zbytečně složité).

   Bylo by zapotřebí mít nějaké udělátko, které hodnotu zapíše buď přímo do databáze, anebo ji předá skriptu (v TMEPu to je „index.php“) a ten ji zapíše.

   Na stránkách Papoucha takový software mají (který hodnotu předá skriptu), takže to možné je a bude to fungovat. Jen může být nevýhodou, že ten PC bude muset stále běžet.

 9. Ok, chápu. Tak jsem to myslel, že bych použil software od papoucha… jen jsem se chtěl ujistit, že to pojede, bez dalších úprav aplikace.

 10. Dobrý den, celá aplikace je super, moc chválím. Už se těším, až bude databáze obsahovat data za celý rok a budu moc porovnávat teplotu. Mám ale trochu obavy, že po několika letech nebudu mít na ukládání dat u svého poskytovatele webhostingu prostor. Databáze se dost plní daty. Možná by bylo vhodný, aby se databáze po určité době nějak optimalizovala. Pak ještě se mi líbila ve starší verzi historie vývoje teploty za poslední tři dny, která byla znázorněna třemi křivkami barevně odlišenými pro každý den. Dalo se přesně odečíst z grafu vývoj teploty v porovnání s ostatními dny. Tak tohle jsou moje trápení. Díky moc.

  1. Dobrý den Františku,

   1) Databáze roudnice.eu, kde je téměř 5 let měření má nyní necelých 140 MB (včetně indexů). Optimalizace uložených dat nemám v plánu, musel bych buď oželet nějakou funkcionalitu, anebo tomu věnovat více času a přiznávám, že se mi to nehodí. Kdybyste si vyjednal například 500 MB pro databázi, tak Vám to vydrží na dlouhá léta a neměl by to být takový problém v dnešní době získat (zejména proto optimalizace užitého prostoru nechystám).

   2) Přijde mi to jako dobrý nápad a při tvorbě další verze (k čemuž určitě dojde) bych to tam vrátil zpět. Jen ještě nevím, kam to přesně umístit.

   Moc díky za reakci a pochvalu a ať se daří.

 11. Ahoj,
  chtěl jsem se zeptat, jestli by se nedal vymyslet nějaký jednoduchý widget pro android, který by z vytvořených stránek odečítal a zobrazoval aktuální teplotu v mobilním telefonu?
  Díky dallas

  1. Určitě dal, ale pro Android jsem nikdy nic nepsal a navíc mám telefon s jiným operačním systémem, takže jedině že by se toho chytil někdo z kolemjdoucích.

   1. Napadla mne ještě jedna možnost, jak zobrazit na ploše mobilního (Android) telefonu aktuální údaje o teplotě. Pokud by se přes TMEP prováděl RSS export, pak by se toto dalo využít přes nějakou RSS čtečku, kterých je na Google Play spousta. Tyto čtečky umožňují zobrazit na ploše jednoduchý widget, kde by se v jednom řádku mohla zobrazovat aktuální, mininimální a maximální teplota v daném dni.

    1. Vytvořit export pro RSS je ten nejmenší problém. Jde o to, aby zbytečně neprasil RSS čtečku množstvím zbytečných záznamů, ta co minutu neotravovala s notifikací a také nějak hezky a rozumně zobrazila krátké info, ve kterém budou požadované údaje z feedu.

     Kdybys vykoumal software, který vyhovuje (ideálně zdarma, aby byl co nejpřístupnější) a nemá tyto neduhy, tak ten export bez problému připravím (bude to mít cenu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *